REZERVOVÁNO - RD/ CHALUPA JOSEFŮV DŮL/KARLOV

Přestavba bývalé brusírny v Josefově Dole/ Karlově

Někdy se prodává pouze nemovitost, jindy i něco navíc. 

My vám nabízíme příběh, emoci.

V srdci Jizerských hor, v klidné osadě Karlov (součást Josefova Dolu) nedaleko od Hrabětic, stojí přímo u naučné stezky Gustava Leutelta vedle sebe dva domy na břehu Tiché říčky. Nevíme přesně od kdy, dochované záznamy bohužel sahají jen do roku 1876, ale už v té době zde žila rodina  Willibalda Posselta, která se po generace  věnovala opracování skla. Pod jejich zručnýma rukama vznikala za využití spoutané vodní energie krásná řemeslná práce, jejíž prodej do celého světa zajišťoval nedaleko žijící velkoobchodník Pilz.                                                            Bouřlivé události 20. století se promítly do osudů po staletí zde žijících rodin i jejich domů.

V zastoupení majitele, který sám v dané lokalitě žije a dbá na její citlivý rozvoj, vám nabízíme možnost stát se pokračovateli historie tohoto místa. 

Nadechněte se zdejšího čerstvého horského vzduchu, zaposlouchejte se do zpěvu ptáků a zurčení potoka. Přivřete oči a představte si sami sebe, jak se kocháte pohledem z okna na vzrostlý les či plameny hořícího krbu.

Moderně vyhlížející zděný  energeticky úsporný  objekt, vystavěný dle současně platných předpisů a norem bude mít fasádu obloženou dřevem, dřevohliníková okna, střechu s plechovou krytinou. V suterénu bude využito částečně zachovalé technologické vybavení jako dekorace a  v původních žulových sklepech bude sauna se zázemím. Dům dále ve dvou nadzemních podlažích nabídne velkorysý hlavní obytný prostor s kuchyní, tři ložnice, dvě koupelny a mnoho dalších prostor.

V blízkosti se nachází horské středisko Hrabětice/ Severák, kde naleznete 10 lyžařských vleků, pro začátečníky i pokročilé lyžaře, půjčovny lyžařského vybavení, ski-servisy a lyžařskou školu. Dalšími dosažitelnými středisky jsou Bedřichov a Tanvaldský Špičák.   V létě pak oceníte  širokou nabídku půjčoven kol, elektrokol, koloběžek. V nedalekém Josefově Dole je obchod, škola, pošta, minigolf, bowling, kavárna, restaurace, vlaková zastávka. 

Tato exkluzivní nabídka není pro každého. Je pro ty, kteří dokáží ocenit duši krásného místa s bohatou historií v kombinaci s luxusně provedenou stavbou na původních základech. 

Pro detailnější info k dispozicím či sjednání termínu návštěvy místa stavby prosím kontaktujte makléře.

Nejsme jen další realitní kancelář, jsme kouzlohor.cz ®

REZERVOVÁNO !MÁTE TIP NA ZAJÍMAVÝ DŮM ČI POZEMEK ?
DEJTE NÁM VĚDĚT.
V PŘÍPADĚ ÚSPĚŠNÉ AKVIZICE VYPLÁCÍME PROVIZI.